poniedziałek, 17 lipca 2017

WYBRANI - C. J. DAUGHERTY

Wybrani
Wybrani || Dziedzictwo || Zagrożeni || Zbuntowani || Niezłomni

Wydawnictwo:OTWARTE
Data wydania: marzec 2013
Liczba stron: 440
Moja bardzo subiektywna ocena: 8/10

***

Pierwsza część cyklu o Nocnej Szkole. Książka jest napisana dość sympatycznie, miło się ją czyta, akcja równomiernie posuwa się do przodu. Lektura należy do tych lekkich z małym dreszczykiem emocji i tajemnicy w tle. Wydaje się, że jest to pozycja skierowana do młodzieży, ale moim zdaniem nadaje się również i dla tych starszych czytelników. Na pewno zapewnia chwilę relaksu i oderwania się od spraw codziennych. Miła lektura przede wszystkim na letni czas:) (mi kojarzy się z wakacjami na morzem). I na pewno sięgnę po kolejną część.

Główną bohaterką jest Allie, która nie należy do grzecznych dziewczynek. Zostaje wyrzucana ze szkoły i umieszczona przez rodziców w Cimmerii. Tam zaskakuje ją panująca atmosfera: sztywne zasady, odpowiedni ubiór, rygor nauki i posłuszeństwa wobec nauczycieli. Powoli zaczyna także zaprzyjaźniać się z innymi uczniami: Jo, Gabim. Lucasem, Rachel, Ruth. Poznaje także Sylvaina, w którym szybko się zakochuje i zostają parą. Z boku przygląda się temu Carter - chłopak, który niejednokrotnie ostrzega Allie przed Sylvainem. W szkole jednak zaczynają się dziać przeróżne rzeczy: podczas nocnej wyprawy kilku uczniów zostaje rannych, podczas balu natomiast dochodzi do tragedii, w której zostaje zamordowana przyjaciółka Allie - Ruth. Po tych wydarzeniach w szkole zaczynają krążyć plotki, że Ruth popełniła samobójstwo, a potem plotki zmieniają wersję, że jednak to nie było samobójstwo, a morderstwo i co ciekawsze jeszcze zamieszana jest w nie nasza bohaterka. Stąd reakcja wszystkich uczniów jest taka sama - wszyscy zaczynają jej unikać i traktować jak niewidzialną. Allie zaczyna rozwiązywać zagadkę, kto i w jakim celu chce jej zniszczyć życie i co tak właściwie dzieje się w tej przedziwnej, tajemniczej szkole. W całym tym przedsięwzięciu pomaga jej Carter, chłopak, do którego dziewczyna zaczyna nabierać coraz większego zaufania, który zaczyna ją fascynować. Powoli też uczucie jakie pomiędzy nimi się budzi przechodzi z fazy przyjaźni do fazy wzajemnej fascynacji i miłości.

2 komentarze:

  1. Przygodę z serią skończyłam na pierwszym tomie i wciąż mi nie po drodze do kontynuacji ;)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Ja kiedyś spróbuję pewnie przeczytać drugą część, a zobaczymy ile mi czasu to zajmie:)

      Usuń

Dziękuję za odwiedziny i będzie mi bardzo miło jeśli zostawisz po sobie ślad w postaci komentarza:) Zapraszam zatem do dyskusji:)