piątek, 22 stycznia 2021

OBIAD Z BONDEM - AGNIESZKA LINGAS-ŁONIEWSKA

Kolacja z Tiffany'm
Kolacja z Tiffany'm || Obiad z Bondem || Śniadanie z ...

Wydawnictwo: BURDA KSIĄŻKI
Data wydania: styczeń 2021
Liczba stron: 264
Moja bardzo subiektywna ocena: 9/10

***

Na każdą książkę Pani Agnieszki czekam z niecierpliwością. I w tym przypadku nie było inaczej! "Obiad z Bondem" to druga część trylogii o braciach z pewnej włoskiej rodziny. 

Eliza to młoda, piękna i przede wszystkim niezależna kobieta, żyjąca głównie pracą w banku i ciesząca się dniem dzisiejszym. Jacek to komisarz policji, oddany pracy, stojący na straży prawa, ciągle w gotowości na wypadek nagłego wezwania z fabryki. Od razu zaczęło iskrzyć pomiędzy tą dwójką, jak tylko się pierwszy raz zobaczyli. Jednak nie wszystko jest takie proste na jakie wygląda. Każde z nich jest bowiem bardzo niezależne i lubi decydować o sobie. Do tego dochodzi jeszcze nieumiejętność "ubrania" w słowa swoich uczuć, czasem nawet przyznanie się przed sobą samym jest trudne, a co dopiero powiedzenie tego tej drugiej osobie, na której nam zależy. Elizie nie pomaga także fakt, że już wcześniej została oszukana i skrzywdzona.

"Obiad z Bondem" to fantastyczna komedia romantyczno-kryminalna. I mamy tu wszystko co powinno się w tym gatunku znaleźć. Jest humor i dowcip. Docinki słowne pomiędzy Elizą a Jackiem są genialne i chociażby tylko dla tych dialogów warto przeczytać tą książkę! Jest oczywiście zagadka kryminalna, całkiem sympatycznie powiązana z kaktusami, na punkcie których Eliza ma fioła. Oczywiście wszystko należy potraktować z przymrużeniem oka i dać ponieść się szaleństwu jakie tu mamy. 

Druga część, podobnie jak pierwsza, wciągnęła mnie bez reszty. Cały dzień czekałam z niecierpliwością, aż wieczorem mogłam położyć się spokojnie w łóżku i zacząć czytać. Oczywiście jedyna wada jaka przyszła mi do głowy, to: czemu tak szybko się to czyta?! Serio, to już koniec?! No cóż, teraz pozostaje czekać na część trzecią... A ta wydaje mi się, że pobije na łeb, na szyję te dwie pierwsze, zwłaszcza pod względem wątku kryminalnego! 

I w przypadku tej serii uważam, że jest to świetny materiał na ekranizację:)

16 komentarzy:

 1. Z chęcią zjadłabym ten książkowy obiad z Bondem :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetna, zachęcająca recenzja. Nie wykluczam, że sięgnę, byłaby to miła odskocznia. Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli lubisz komedie romantyczne, to jak najbardziej 😊

   Usuń
 3. Ja również planuję sięgnąć po tę książkę. 😊

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zatem udanej lektury! Na pewno nie jeden raz się uśmiechniesz 😊

   Usuń
 4. To super, że ta książka tak Ci się podobała. Jeżeli chodzi o mnie to jednak nie moje klimaty, dlatego nie przewiduję sięgnięcia po nią.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Rozumiem. Ja od czasu do czasu sięgam po takie lektury w ramach odskoczni 😋

   Usuń
 5. Odpowiedzi
  1. Warto zapamiętać tytuł na czas gdy ma się ochotę na fajna i lekka komedię 😊

   Usuń
 6. Słyszałam o niej i jestem ciekawa czy i mi by się spodobała.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Trzeba w takim razie samemu spróbować. Ale polecam zacząć od pierwszej części "Kolacji z Tiffanym":)

   Usuń
 7. Planuję to przeczytać, ale zacznę od pierwszej części.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedziny i będzie mi bardzo miło jeśli zostawisz po sobie ślad w postaci komentarza:) Zapraszam zatem do dyskusji:)